Kontaktpersoner i menigheten

Endret: 12. juli 2018, kl.10:35

Opprettet 1899. Sognet omfatter kommuner i det sydlige Buskerud, og i det nordlige Vestfold. Buskerud: Drammen, Kongsberg, Sigdal, Modum, Øvre Eiker, Nedre Eiker, Lier, Røyken, Hurum, Flesberg, Rollag, og Nore og Uvdal. Vestfold: Sande, Svelvik. 7.192 km².

Sogneaprest


p. Paulus Pham Huu Y
Cappelensgt.1 ,
3016 Drammen
mob. 404 00 984
e-post: Paul.Y@katolsk.no

Kapellan

p. Zygmunt Majcher ,OFM
Cappelensgt.1 ,
3016 Drammen
mob. 40 03 63 42
e-post: Zygmunt.Majcher@katolsk.no

 

Agapekomiteen/menighetensfellesaktiviteter

Theresa Jee (fra 2018) – mob. 976 35 954

Bibliotek – Katolsk tankeforum

Trond Jørgensen – mob. 977 75 880

Barne- og ungdomskontakt

Olav Tuan Nguyen (fra 2018)  – mob. 401 05 413

Caritas i Drammen

Trond Olav Aaring – mob. 90 68 56 91

Filippinsk kirkegruppe

Diony Balagat
Conney Balagat (formann)
Tlf. 32 89 61 22 – mob. 900 45 106

Fransktalende kirkegruppe

Rosette Kamikazi
Mobil 96 68 56 76
e-post: kamirose1@hotmail.com

Kateket moderator

Diakon Mang Le Van (fra 2018) – mob. 906 02 255

Kommunionsutdelere

Sachuth Anandan
Mobil 92 89 13 56
e-post: sanandan@online.no

Mang Van Le
Mobil 90 60 22 55
e-post: missionmang@hotmail.com

Gudmund Egeland
Mobil 97 86 19 08
e-post: gudmund.egeland@ebnett.no

Czeslaw Ossowicki
Mobil 46 23 05 70

Krzysztof F. Kulawiak
Mobil 96 72 38 34

Latvisk kirkegruppe

Janis Markus Stepins
Mobil 45 79 26 06
e-post: step-in@inbox.lv

Legio Mariae

Loke Borgesen
Mobil 94 87 64 22
e-post: loke13@gmail.com

Litauisk kirkegruppe

Renata Pleckaitiene
Mobil 48 20 88 59
e-post: pleckaitienerenata@gmail.com

Menighetsrådets moderator

Urszula Andruchow
Mob. 41 31 30 57
epost: urszulaa@broadpark.no

Ministrant

Leder: Xuan-Huy Ba Mai
mob.: 480 44 887
Nestleder: Linh Maria Huyen Ho
mob.: 981 19 217

Ordets liturgi for barn

Therese Skaar
e-post: thereseskaar@gmail.com

Polsk kirkegruppe

Janusz Gryczka
Mob. 46 22 77 99

Urszula Andruchow
Mob.41 31 30 57

Spansktalende kirkegruppe

Maria Rivas
Mobil 92 29 28 65
e-post: mariarivasmella@hotmail.com

St. Laurentius kor – Laudesgruppe

Ingri Jørgensen – mob. 416 04 915
Conney Balagat – mob. 910 02 317

Ungdomslag Dueflokken

John Suelia
mob. 99 34 35 46
e-post: Jsuelila97@gmail.com

Vietnamesisk kirkegruppe

Long Khanh Nguyen
mob. 90 73 17 62
e-post: n.k.long@hotmail.no

Webredaksjon

p. Paulus Pham Huu Y
Tuan Ba Mai
e-post: webmaster.drammen@katolsk.no