Kontaktpersoner i menigheten

Opprettet 1899. Sognet omfatter kommuner i det sydlige Buskerud, og i det nordlige Vestfold. Buskerud: Drammen, Kongsberg, Sigdal, Modum, Øvre Eiker, Nedre Eiker, Lier, Røyken, Hurum, Flesberg, Rollag, og Nore og Uvdal. Vestfold: Sande, Svelvik. 7.192 km².

Sogneaprest


p. Paulus Pham Huu Y
Cappelensgt.1 ,
3016 Drammen
mob. 404 00 984
e-post: Paul.Y@katolsk.no

Kapellan

p. Zygmunt Majcher ,OFM
Cappelensgt.1 ,
3016 Drammen
mob. 40 03 63 42
e-post: Zygmunt.Majcher@katolsk.no

Barnegruppe

Theresa Jee
Mobil: 97635954
Epost: pohneo@hotmail.com

Caritas i Drammen

Trond Olav Aaring – mob. 90 68 56 91

Filippinsk kirkegruppe

Diony Balagat
Conney Balagat (formann)
Tlf. 32 89 61 22 – mob. 900 45 106

Fransktalende kirkegruppe

Rosette Kamikazi
Mobil 96 68 56 76
e-post: kamirose1@hotmail.com

Kateket moderator/Kontakt barne- og ungdom

Theresa Jee
Tlf. p. 32 82 55 97 – mob. 97 63 59 54
epost:pohneo@hotmail.com

Kommunionsutdelere

Sachuth Anandan
Mobil 92 89 13 56
e-post: sanandan@online.no

Mang Van Le
Mobil 90 60 22 55
e-post: missionmang@hotmail.com

Gudmund Egeland
Mobil 97 86 19 08
e-post: gudmund.egeland@ebnett.no

Czeslaw Ossowicki
Mobil 46 23 05 70

Krzysztof F. Kulawiak
Mobil 96 72 38 34

Kvinnelig kirkegruppe

Rosemonde Holme
Tlf. 32 83 95 77

Latvisk kirkegruppe

Janis Markus Stepins
Mobil 45 79 26 06
e-post: step-in@inbox.lv

Legio Mariae

Loke Borgesen
Mobil 94 87 64 22
e-post: loke13@gmail.com

Litauisk kirkegruppe

Renata Pleckaitiene
Mobil 48 20 88 59
e-post: pleckaitienerenata@gmail.com

Menighetsrådets moderator

Urszula Andruchow
Mob. 41 31 30 57
epost: urszulaa@broadpark.no

Ministrant

Leder: Xuan-Huy Ba Mai
mob.: 480 44 887
Nestleder: Linh Maria Huyen Ho
mob.: 981 19 217

Ordets liturgi for barn

Therese Skaar
e-post: thereseskaar@gmail.com

Polsk kirkegruppe

Janusz Gryczka
Mob. 46 22 77 99

Urszula Andruchow
Mob.41 31 30 57

Spansktalende kirkegruppe

Maria Rivas
Mobil 92 29 28 65
e-post: mariarivasmella@hotmail.com

Skolekomiteen

Egil Olaussen (leder)
Pt. Johannes Hung (Sogneprest)
Sachuth Anandan
Jan Sadlej
Norun Harvik

Ungdomslag

Anthony Kiet Nguyen
mob. 46 7 86 853
e-post:

Vietnamesisk kor «Epifania»- Hien Linh

Tuan Ba Mai
mob. 91 66 46 09
e-post: tuan.ba.mai@gmail.com

Vietnamesisk kirkegruppe

Minh Van Le
Mobil 40 60 37 09
e-post: minhlevan58@gmail.com

Webredaksjon

p. Paulus Pham Huu Y
Olav Nguyen
Tuan Ba Mai
e-post: webmaster.drammen@katolsk.no